• 2014. Aastal küpses otsus luua projekt – Tiit Härmi Balletiteater. +

  • 2010-2011

    2010. aastal töötas Tiit Härm külalispedagoogina Viini Riigiooperis (Wiener Staatsoper) ja Volksoperis (Volksoper Wien).
    2011. aastal lavastas ta „Kameeliadaami“ Läti Rahvusooperis.
    +

  • 2009
    2009. aastal Eesti Teatriliit andis esmakordselt Rahel Olbrei nimelise auhinna: «Peaballettmeister, kes koondas Rahvusooperi „Estonia“ lavale eriilmeliste lavastajate isikupärase koreograafia, mis on avardanud nii tantsijate ampluaad kui ka tõstnud balletitrupi professionaalset taset.
    V loe edasi +

    Tiit Härm – briljantse tehnikaga, jõuline, tundlik ja karismaatiline eesti balleti esitantsija. Tema osatäitmised lavastustes „Võlumandarin“, „Joanna tentata“, „Daphnis ja Chloe“, „Antonius ja Kleopatra“, „Romeo ja Julia“, ning „Prometheus“ olid epohhiloovad.» Loomingulise tegevuse eest on Tiit Härmi pärjatud mitmete kultuuripreemiate ja riiklike autasudega.
  • 2001-2009
    Alates 2001.a. kuni 2009. aasta augustini oli Tiit Härm Rahvusooperi „Estonia“ balletitrupi kustiline juht. Sel perioodil Tiit Härm lavastas P.Tšaikovski „Luikede järve“, S.Prokofievi „Romeo ja Julia“, F.Liszti „Kameeliadaami“, L.Minkuse „Don Quiote“ ja ühevaatuselised balletid M.Raveli „La valse“ ja „Bolero“, A.Schönbergi „Pelléas ja Mélisande“.
    V loe edasi +

    Tänu muutustele trupi koosseisus ja repertuaaris tõusis esituskvaliteet, ning trupi loomingulisus äratas huvi ka väljaspool Eestit. Külalisesinemised toimusid: Rootsis, Soomes, Inglismaal, Venemaal, Lätis, Ukrainas…
    Samuti oli sel ajal kutsutud lavastama tuntud välismaa koreograafid: Mauro Bigonzetti, Luciano Cannito, Youri Vàmos, Attila Egerhazi, Jorma Elo, Frank Andersen, Gyula Harangozó, David Nixon, Nils Christe, Uwe Scholz.
    Ka noored eesti koreograafid teostasid end edukalt „Estonia“ laval.
    Tiit Härm on osalenud mitmete rahvusvaheliste konkursside zürii töös.
  • 1992-2001
    Alates 1992. aastast on Tiit Härm töötanud külaliskoreograafina erinevates Euroopa teatrites Teatro alla Scala - „Grand pas“ J.Massenet muusikale; Slovensko Narodno Gledališce Maribor (Sloveenia) ja Grand Theatre de Bordeaux (Prantsusmaa) - S.Prokofievi „Romeo ja Julia“.
    V loe edasi +

    Ja veel töötanud ballettmeistrina ja pedagoogina: Teatro alla Scala, Teatro dell'Opera di Roma, Teatro di San Carlo, Arena di Verona, Aterballetto (Itaalia), Bayerisches Staatsballett, Deutsche Oper am Rhein (Saksamaa), English National Ballet.
    Aastaid on ta tegutsenud ka balletikoolis (Teatro alla Scala ja Teatro dell`Opera di Roma juures) õppejõuna, tema õpilaste seas on Roberto Bolle, Mike Zeni, Alessio Carbone, Gianluca Schiavoni, Giuseppe Conti, Francesco Ventriglia jt.
  • 1990-1991
    1990 -1991.a. Tiit Härm oli RAT „Estonia“ balletitrupi kustiline juht. Sellel perioodil on ta loonud koreograafia ja lavastanud balleti „Romeo ja Julia“ S.Prokofievi muusikale 1990.a. ja toonud välja balleti „Giselle“ uues redaktsioonis. Samuti on kutsunud kuulsa Rootsi koreograafi Birgit Cullbergi lavastama T.Rangströmi "Preili Julie". +

  • 1988-1990

    1988. aastast Tiit Härm alustas tööd külaliskoreograafina ja pedagoogina teatrites: Göteborgsoperan –(Rootsi) - A.Adan „Giselle“, Scottish National Ballet (Inglismaa) - „Grand pas“ J.Massenet muusikale ja külalispedagoogina - Suomen Kansallisooppera (Soome).
    +

  • 1980-1986
    1985. aastal lõpetas Tiit Härm Moskva A.Lunatšarski nim. Teatriinstituudi (Venemaa Teatrikunsti Akadeemia) balletirežissuri erialal NSVL rahvakustniku, prof. R.Zahharovi juures.
    V loe edasi +

    Diplomitööna 1984.a. jõudis RAT „Estonias“ lavale E.Denissovi esikballett „Pihtimus“ (A.Mussete romaani järgi), mis valmis teatri tellimusena. Tiit Härm on nii teose loomise idee ja koreograafia autoriks kui ka lavastajaks ja peaosatäitjaks. 1986.a. esietendus samas E.Kapi ballett „Kalevite kange poega“ (T.Härmi libretovariant, koreograafia, lavastus ja peaosatäitmine). Iseseisvate lavastajatöödena valmisid 1980.a. tantsud Weberi ooperi „Nõidkütt“ ja 1981.a. “Grand pas“ J.Massenet muusikale.
  • 1976-1984

    Tiit Härm on osalenud mängufilmides „Hukkunud Alpinisti“ hotell“, „Sädelev maailm“, „Anna Pavlova“; muusikafilmides – „Legend“, „Inimene läheb päikese järgi“, „Francesca da Rimini“, „Tantsib Tiit Härm“.
    +

  • 1976
    Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest omistati T.Härmile 1976.a. rahvakunstniku aunimetus.
    Tiit Härm on esinenud külalissolistina paljudes teatrites (Moskva Suur Teater, Leningradi S.M.Kirovi nim. RA Ooperi- ja Balletiteater (Peterburi Maria Teater), Kiievi, Minski, Vilniuse, Jerevani, Riia, Taškendi, Tbilisi ooperi ja balleti teatritis ja jt.) ning peaegu kõigil suurematel kontserdilavadel.

    V loe edasi +

    Korduvalt on toimunud tema loomingulised õhtud Moskvas, Leningradis, Riias samuti Rootsi ja Taani linnades. „Noore Balleti“ ja RAT „Estonia“ koosseisus, samuti kontsertruppidega ning külalissolistina on Tiit Härm tantsinud ligi 70 riigis üle maailma.
  • 1971
    Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest omistati T.Härmile 1971.a. teenelise kunstniku aunimetus.
    1971. aastast alates on Tiit Härm olnud paljude lavastuste repetiitoriks ning tegutsenud ballettmeistri assistendina Petrovi „Maailma loomise“, Lazarevi „Antoniuse ja Kleopatra“, Šostakovitši „Stepan Razini hukkamine“ ja Berliozi „Romeo ja Julia“ etenduste juures.
    +

  • 1966 -1990
    Pärast lõpetamist 1966. aastal tantsis Tiit Härm lühikest aega RAT „Estonias“ ning aasta pärast sai temast NSVL Riikliku Koreograafilise Kontsertansambli „Noor Ballett“ solist. Parallelselt rohkete esinemistega ansambli koosseisus nii NSV Liidus kui välismaal jätkas Tiit Härm tööd ka kodu teatris.
    V loe edasi +

    1972.a. lahkus Tiit Härm „Noorest Balletist“, pühendudes täielikult teatritööle.
    Tiit Härm on tantsija, kelles seostub tugev klassikaline kool kaasaja plastika avara tunnetusega. Tema repertuaari on kuulunud klassikalise balleti tipprollid (Albert „Giselle`s“, Prints Siegfried „Luikede järvest“, Prints Désiré „Uinuvas kaunitaris“ jt.) kui ka osatäitmised kaasaja lavateostes (Aadam „Maailma loomises“, Sulane „Kratis“, Suryn „Joanna tentatas“ jt.). Suurepärased füüsilised eeldused, sügav musikaalsus ja erakordselt sugestiivne esinemismaneer on T.Härmist teinud ereda isikupäraga kustniku.
  • 1946 -1966
    Tiit Härm sündis 1946. aastal Tallinnas. 1957. aastal astus ta Tallinna Koreograafiakooli (Tallinna Balletikool), kus õppis mitmete erinevate pedagoogide käe all. 1962.a. jätkas õpinguid Leningradi A.Vaganova nim. Koreograafiakoolis (A.Vaganova nim. Balletiakadeemia) Vene NFSV teeniliste kunstnikke N.Zubkovski ja N.Serebrennikovi juures.
    V loe edasi +

    1961. aastal hakkas tegema kaasa RAT „Estonia“ etendustes.
  • 1